THE BEST OF „MISTER VORKY“, po izboru selektora

program FILMSКE VEČERI
pokrovitelj OPŠTINA RUMA
utorak 30. oktobar 19 časova
Zavičajni muzej Ruma
domaćin MARКO КOSTIĆ, selektor festivala
ulaz slobodan

 

THE BEST OF „MISTER VORKY“

PO IZBORU SELEKTORA

 

Trideset najboljih filmova festivala Mister Vorky. Jednominutni filmovi su filmske poslastice ali brzo promaknu. Posle prvih pet godina festivala, Marko Kostić, selektor, prikazuje i komentariše filmove koji nisu nagrađeni, ali su zaslužili da se ponovo prikažu.

Оrganizator: Vorky team Ruma, u saradnji sa Zavičajnim muzejem Ruma

 

 

Lista filmova:

  1. Idiosyncratic.r: Ad Bol, Nederland, 2013, fiction

  2. The Shit eaters. r: Jeremiah Akinyemi, Nigeria, 2015, docu-fiction

  3. If you hear this. r: Bartosz Kruhlik, Poland, 2017, Advertising

  4. The rousing. r: Steven Canfield Crowley, USA, 2013, fiction

  5. Ships in Distress in a Datamosh.r: Jeroen Cluckers, Belgium, 2014, experimental,

  6. The Sheakspeare Bridge.r: Avi Ross, USA, 2014, fiction

  7. Girl. r: Rocko Paolo, Canada/ Italy, 2015, Fiction film

  8. Speyes, r: Gil Gauvreau, Canada, 2015, Experimental film

  9. Eve Teasing, r: Rajiv Phukan, India, 2015, Fiction film

  10. Winter. r: Malas Twins, Syrian Arab Republic, 2016, Fiction film

  11. Darker then black. r: Hassan Mokhtari, Iran, Islamic Republic of, 2017, Animated film

  12. Szpillmans Piano. r: Tosh Leykum, Germany, 2017, Documentary film

  13. In the name of God. r: Hamed Nobari, Iran, Islamic Republic of, 2017, Fiction

  14. Sea.r: Hristina Belousova, Uzbekistan, 2017, Documentary

  15. Goat. r: Boğaçhan Ahmet İlyas Uzun, Turkey, 2018, Fiction

  16. Dolphine and whale watching. r: Dora Doko, Hrvatska, 2018, Experimental

  17. 3 Sestre.r: Jelena Spaić i Zoran Đurković, Srbija, 2016, Eksperimentalni film/ Experimental film

  1. Warm Horse, r: Helle Pagter, Denmark, 2015, Dance film

  1. Caracol. r: Román Reyes, Spain, 2014, fiction

  2. Bad Teddy.r: Robert David Duncan, Canada, 2014

  3. My Cup of Tea, r: Max Stone & Travis Waldschmidt, USA, 2014, dance film

  4. Shudder, shiver, shake. r: Susanna Bjurström, Švedska, 2014, dance film

  5. Motorcykle Ride.r: Arjanmar Rebeta, Philippines, 2017, Fiction

  6. Harihara Jewelers.r: Vamshi Krishna Kandukuri, India, 2015, Advertising film

  7. Low Cost.r: Adrian Cuesta, Spain, 2017, Fiction film

  8. Relative.r: Manuel Rodarte, Mexico, 2016, Fiction

  9. Letter From Mom.r: Dani Kassander, United States, 2018, Animation

  10. Observer.r: José Paulo Santos, Portugal, 2017, Fiction film

  11. Es mu z ang. r. Lalita Brunner i Fela Bellotto, Switzerland, 2015, Animated film

  12. Grandes Amigas. r: Fernanda Turtera Masironi, Brazil, 2015, Animation film